Niewielkich rozmiarów nóż o stałej głowni, w doświadczonych dłoniach potrafi stać się uniwersalnym narzędziem, które bez problemu pomoże przy skórowaniu zwierzyny, pracach obozowych czy też zwykłych codziennych zadaniach. Jeżeli jeszcze do tego posiada niebagatelny wygląd, wówczas może stać się ulubionym nożem z kolekcji.
Buckmark Hunter to właśnie niewielki nóż, którego wygląd na pewno przyciąga uwagę.

Budowa noża to tzw. Full Tang, czyli całość wykonana została z jednego kawałka stali. Takie rozwiązanie zapewnia konstrukcji dużą wytrzymałość i odporność na naprężenia boczne.

Rękojeść w tym modelu prezentuje się bardzo efektownie, bowiem na końcowy efekt składa się kilka elementów. Dwa odmienne gatunki drewna (Zebra i Heban) łączy mosiężna przekładka, a każdy kawałek drewna mocowany jest do rękojeści mosiężnymi pinami. Dodatkowym akcentem ozdobnym jest logotyp firmy Browning, czyli głowa jelenia również wykonana z mosiądzu.
Drewno zostało odpowiednio ukształtowane co przekłada się oczywiście na pewność chwytu, a co za tym idzie, na wygodę i bezpieczeństwo podczas pracy. To naprawdę przemyślana konstrukcja, która świetnie układa się w dłoni i pozwala na „czucie” noża w czasie pracy.

Na końcu rękojeści znajduje się podłużny otwór, który pozwala na założenie ozdobnej linki, paracordu, bądź rzemienia. Poza ozdobą, taki troczek dodatkowo przedłuża rękojeść i umożliwia zmianę chwytu.

Stal z której wykonano głownię to nierdzewna stal 8Cr14MoV. Nie jest to może stal z tzw. górnej półki, jednak użycie jej w tym nożu ma swój sens. Przede wszystkim, stal ta pozwala na bardzo dobre hartowanie, które daje nam twardość rzędu 56-58 wg. skali Rockwella. Oznacza to, iż nóż będzie długo trzymał ostrość roboczą, a gdy zajdzie potrzeba, nie będzie kłopotliwy w ostrzeniu. Użyta stal ma oczywiście duże znaczenie na cenę końcową, a ta w wypadku tego noża jest bardzo atrakcyjna.
Głownia otrzymała wysoki szlif wklęsły, który świetnie sprawdza się podczas cięcia większości materiałów. Profil Drop Point daje użytkownikowi bardzo użytkowy i wytrzymały czubek, a wysoka głownia ułatwia wykonywanie wielu prac. Nie bez znaczenia jest oczywiście grubość użytej stali, który przekłada się na wytrzymałość całej konstrukcji.
Stal otrzymała wykończenie Mirror, które ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni cenią elegancki efekt końcowy, inni z kolei będą niezadowoleni z tego, iż na lustrzanej powierzchni stali widać każdy odcisk palca.

Na grzbiecie głowni umieszczono Jimping, czyli poprzeczne nacięcia, które dają podparcie palcom podczas pracy. Istotne jest to, iż nacięcia te nie są ostre, zatem nie będą kaleczyć palców podczas pracy.

W komplecie z nożem otrzymujemy pochwę wykonaną ze skóry. Jest to klasyczna i sprawdzona konstrukcja, która zapewnia bezpieczne i wygodne transportowanie noża. Nóż w pochwie trzyma się ciasno, także nie musimy obawiać się o jego przypadkowe z niej wysunięcie.

Dane techniczne:

  • długość rękojeści – 100 mm
  • materiał rękojeści – drewno Zebra i Heban, mosiądz
  • stal – 8Cr14MoV
  • długość głowni – 75 mm
  • grubość głowni – 3,8 mm
  • długość całkowita – 175 mm
  • waga bez pochwy – 116 g
  • waga z pochwą – 151 g

Browning Buckmark Hunter to prosty fixed (nóż o stałej głowni) o ciekawym wyglądzie, którego parametry pozwolą nam na wykonanie wielu prac. Doceni go zarówno myśliwy, jak i miłośnik leśnych wędrówek, a także początkujący użytkownik. Nie za duża, ale bardzo uniwersalna głownia doskonale sprawdza się jako terenowe edc zarówno przy pracach obozowych, myśliwskich, jak i przy zwykłym codziennym używaniu. Oczywiście z uwagi na swoje rozmiary nie będzie to konstrukcja pozwalająca np. na rąbanie czy też batonowanie, dlatego warto spojrzeć na niego jako uzupełnienie dużego noża terenowego. Dla wielu użytkowników Buckmark Hunter będzie ciekawą odmianą od noża składanego, bowiem rozmiary noża i pochwa bez problemu umożliwiają noszenie noża nawet w warunkach miejskich.
Nie bez znaczenia jest ciekawy wygląd, bowiem połączenie dwóch gatunków drewna z mosiężnymi dodatkami prezentuje się bardzo elegancko i nóż potrafi wzbudzić zainteresowanie. Na uwagę zasługuje również nienaganne wykonanie i atrakcyjna cena, która jest atutem tego zestawu.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży o stałej głowni.