Styczeń, czyli miesiąc gdy wybieramy się na sylwestrowe imprezy, bale i prywatki. Oczywiście w naszym edc nie może zabraknąć noża, więc prezentujemy bardzo ciekawą pozycję, która doskonale nadaje się na eleganckie edc.
Actilam to mało znana na naszym rynku francuska firma, która w swojej ofercie posiada piękne noże składane, doskonale wpisujące się w pojęcie gentleman folder. Jednym z ciekawych modeli jest Actilam S4.

Już pierwsze spojrzenie na nóż pozwala wychwycić pewne szczegóły wyróżniające ten model spośród wielu innych popularnych noży edc. Ten nóż jest po prostu zaprojektowany ze smakiem i noszenie go to sama przyjemność.

Rękojeść została wykonana z nierdzewnej stali, na której położono efektownie wyglądające okładki z materiału o nazwie Corian. Ich biały kolor świetnie komponuje się ze stalą, a całość wygląda bardzo elegancko.

Warto zwrócić uwagę na dyskretny klips, który został umieszczony na grzbiecie rękojeści. Jego budowa i umiejscowienie pozwalają całkowicie schować nóż do kieszeni, dzięki czemu staje się od niewidoczny dla osób postronnych.

Otwieranie głowni umożliwia dedykowane wycięcie, przy czym sposób otwierania bardziej skłania się ku scyzorykowi (otwieranie dwoma rękami).

Głownia wykonana została ze stali 14C28N. Profil głowni Spear Point i pełen płaski szlif pozwalają spojrzeć na nóż jak na powiększony skalpel. Przy umiejętnym ostrzeniu głowni doskonale będzie cięła i długo będzie trzymała ostrość.
Powierzchnia stali otrzymała wykończenie typu Satin, które świetnie współgra z całością.

Za blokowanie otwartej głowni odpowiedzialna jest blokada o nazwie Double Taper, która bardzo przypomina blokadę Plung Lock, jednak wspierana jest innym rodzajem sprężyny. Blokada spisuje się znakomicie, a dodatkowo nadaje projektowi ciekawej i niepowtarzalnej formy.

Actilam S4 to nóż, który doskonale nadaje się do lekkiej i niewymagającej pracy. Jest to składany nóż typu gentleman folder, który doskonale odnajdzie się kieszeni spodni wizytowych, chociaż i w jeansach będzie prezentował się wyśmienicie. Nie jest to nóż którym będziemy strugać kije na ognisko, dlatego należy go postrzegać jako nóż miejski do zadań specjalnych. Actilam S4 przyda się przy otwieraniu opakowań, cięciu papieru, obieraniu owoców i wszelkich drobnych pracach, gdzie użytkownik doceni wygodną rękojeść i świetne właściwości tnące głowni.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 115 mm
długość głowni – 90 mm
grubość głowni – 2,4 mm
długość otwartego – 200 mm
waga – 69 g
materiał rękojeści – stal/corian
materiał głowni – 14C28N
blokada – Double Taper

Actilam S4 jest eleganckim nożem, który ozdobi każdą kolekcję, a dodatkowo pozwoli użytkownikowi cieszyć się nietuzinkową konstrukcją.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą eleganckich noży składanych!