Dzięki współpracy ze znanymi knifemakerami z całego świata firma Kershaw co rusz zaskakuje nas ciekawymi modelami noży. Tym razem jest to nóż składany, za projekt którego odpowiada twórca pochodzący z Białorusi – Dmitry Sinkevich.

Kershaw Atmos to propozycja bardzo lekkiego noża składanego, który dzięki swoim wymiarom i niskiej wadze sprawdzi się jako nóż do codziennego używania, zwłaszcza w warunkach miejskich.
Złożony nóż jest mały, gdyż mierzy jedynie 102 milimetry, jednak rękojeść całkiem dobrze układa się w ręku i pozwala w pełni kontrolować folder podczas pracy.
Rękojeść składa się z okładzin z G10 w kolorze Tan, w których znajdują się wstawki z włókna węglowego (Carbon Fiber).
G10 to sztywny materiał, więc pozwolono sobie na włożenie tylko jednego linera, który oczywiście spełnia rolę blokady (Liner Lock).

Czarny klips o budowie Deep Carry możemy przełożyć na drugą stronę. Ciekawe jest użycie przykręcanej zaślepki, która zasłania otwory na śruby po przeciwnej stronie klipsa. Jest to szczegół, ale trzeba przyznać, iż dodający pewnego smaczku.

Efektownie wygląda również grzbiet noża, a to za sprawą elementu o nazwie Backspacer, który został wykonany z tworzywa i posiada otwór umożliwiający założenie zawieszki z paracordu.

Atmos to nóż typu Flipper, czyli głownię możemy otworzyć za pomocą płetwy wystającej z rękojeści przy zamkniętym nożu. W miejscu gdzie kładziemy palec umieszczono nacięcia zapobiegające ślizganiu palca.

Głownia otwiera się lekko i płynnie, gdyż na jej osi znajdują się łożyska kulkowe (KVT ball-bearing opening). Materiał z jakiego zostało wykonane ostrze to szeroko używana przez firmę Kershaw stal 8Cr13MoV, która posiada wystarczające parametry, by sprawdzić się w nożu edc.

Profil głowni to Drop Point, który swoim kształtem doskonale współgra z rękojeścią. Wysoki wklęsły szlif i ostra krawędź tnąca to z kolei gwarancja efektywnej i precyzyjnej pracy. Powierzchnia stali otrzymała satynowe wykończenie, które doskonale pasuje do wykończenia efektownej śruby osi głównej.

Aby móc w pełni kontrolować nóż podczas pracy, na grzbiecie głowni znajduje się Jimping (nacięcia), które zapobiegają ślizganiu palca.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 102 mm
długość głowni – 76 mm
grubość głowni – 2,5 mm
długość otwartego – 175 mm
waga – 53 g
materiał rękojeści – G10/Carbon Fiber
materiał głowni – 8Cr13MoV
blokada – Liner Lock

Kershaw Atmos to udana konstrukcja, która z powodzeniem sprawdzi się jako miejskie edc. Użytkowa głownia pozwala na bardzo precyzyjną pracę, także nie będzie problemem przygotowanie posiłku, praca biurowa, otwieranie opakowań, czy też wykonywanie innych wyzwań jakie stawiamy przed nożem składanym. Oczywiście należy pamiętać, iż jest to niewielki nóż, zatem nie można go nadmiernie obciążać.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych.