Dzisiaj prezentujemy składany nóż, który doskonale wpisuje się w definicję noża taktycznego. Zarówno wygląd jak i parametry noża (a także przystępna cena) przypadną do gustu użytkownikom, dla których nóż ten będzie stanowił uzupełnienie wyposażenia.

Gerber Icon to folder (składany nóż) o sporej rękojeści (długość 132 mm), która pozwala na pewny chwyt nawet dłonią odzianą w taktyczną rękawicę. Nie bez znaczenia są również materiały z jakich została wykonana, bowiem jest to lekkie i wytrzymałe aluminium, w którym osadzone zostały antypoślizgowe wkładki z tworzywa. Takie połączenie zaowocowało mocną i sztywną konstrukcją, która dodatkowo bardzo pewnie trzyma się dłoni. Antypoślizgowe wkładki są bardzo agresywne, co zwiększa przyczepność rękojeści do dłoni.
Rękojeść ma otwarty grzbiet, co ułatwia czyszczenie i konserwację.

Wewnątrz aluminiowej konstrukcji znajduje się stalowy liner, który spełnia rolę blokady. Blokada Liner Lock skutecznie blokuje głownię w pozycji otwartej, co pozwala użytkownikowi na bezpieczną pracę.

Wygodne przenoszenie noża gwarantuje duży stalowy klips, dzięki któremu folder bez problemu zamontujemy na krawędzi kieszeni, na taktycznej kamizelce, bądź w dowolnym, wygodnym dla nas miejscu. Dodatkowo na końcu rękojeści znajduje się otwór na linkę.

Głownię otworzymy przy pomocy dwustronnego kołka, przy czym warto zauważyć, iż wielkość kołka pozwoli na wygodne operowanie w rękawiczkach.

Głownia wykonana z nierdzewnej stali robi wrażenie, bowiem jej długość to aż 107 milimetrów. Profil głowni to często spotykany profil Tanto, który daje użytkownikowi bardzo ostry czubek i ma lepsze właściwości penetracyjne. Grubość głowni to 3,2 milimetra.

Dodatkowym atutem tego modelu jest krawędź tnąca typu Combo, czyli do dyspozycji mamy część krawędzi o gładkim szlifie oraz część ząbkowaną. Ostre zęby doskonale radzą sobie z tworzywami sztucznymi, syntetycznymi taśmami i linami.
Krawędź tnącą typu Combo można podostrzyć (tylko podostrzyć) na standardowej płaskiej ostrzałce! Delikatnie przesuwamy po ostrzałce stroną, na której nie znajdują się zęby, co spowoduje zebranie tzw. „drutu”, czyli zawiniętej stali. Czynność ta pozwoli na podostrzenie krawędzi tnącej, ale nie zastąpi klasycznego ostrzenia.

Długość otwartego noża to 240 milimetrów, zatem można mówić tutaj o sporym nożu składanym, który sprawdzi się jako uzupełnienie taktycznego wyposażenia, chociaż i miłośnicy większych noży bez problemu będą mogli nosić Icon’a w kieszeni jeansów, zwłaszcza iż mimo rozmiarów jest stosunkowo lekki, gdyż waży zaledwie 133 gramy.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!