Firma Kizer mocno zaznaczyła swoją pozycję na rynku ostrości dbając o oryginalne projekty (będące wynikiem współpracy ze znanymi twórcami), a także starannie dobierając materiały do produkcji oraz trzymając wysoki poziom jakości.
Stan ten trwa nadal i każda kolejna pozycja od Kizera jest ciekawym i wartym zainteresowania modelem. Nie inaczej jest z prezentowanym dzisiaj ślicznym folderem o nazwie Splinter.

Splinter (oznaczony numerem Ki3457A1) to model wykonany na podstawie projektu Tomcat Knives i na pewno przypadnie do gustu miłośnikom niedużych noży składanych z topowych materiałów.
Rękojeść noża wykonana została w całości z tytanu (6AL4 Titanium) którego powierzchnia została złamana ciekawym wzorem, przypominającym troszeczkę rybią łuskę. Zadaniem tego elementu jest przede wszystkim zwiększenie przyczepności materiał do dłoni, a czy takie wykończenie podoba się bądź nie, to już jest oczywiście kwestia gustu.

Blokada otwartej głowni to Frame Lock i tutaj warto zaznaczyć, iż w miejscu styku głowni z blokadą w tytanie wyfrezowane gniazdo, w którym zamontowano stalową wkładkę. Tytan mimo swoich ciekawych właściwości nie jest twardy, więc kontakt stalowej hartowanej głowni i listka blokady mógłby spowodować odkształcenia na tytanie. Można tego uniknąć stosując miejscowe utwardzenie tytanu, albo właśnie stalową wkładkę.

Klips został zaprojektowany specjalnie do tego modelu i prezentuje się świetnie, a co najważniejsze, spełnia doskonale swoje zadanie. Wykonany został również z tytanu, co pozwoliło na wykończenie podobne do wykończenia rękojeści. Klips bez problemu możemy przełożyć na drugą stronę albo całkowicie zdjąć, by nosić nóż luzem w kieszeni.
Oryginalnie wygląda również otwór na linkę, który został ciekawie wyprofilowany.

Rękojeść jest mocna i sztywna dzięki dość sporemu backspacerowi na grzbiecie. Usztywnia od konstrukcję, a i dodaje dodatkowego smaczku całości. Backspacer również wykonany został z tytanu.

Splinter to tzw. Flipper, czyli otwieranie głowni odbywa się za pomocą specjalnej płetwy wystającej poza obrys rękojeści. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybkie otwarcie ostrza jedną ręką.
Głownia otwiera się bardzo płynnie, gdyż pracuje na ceramicznych łożyskach kulkowych.

Profil głowni to Drop Point z pełnym płaskim szlifem i wyraźnie zaznaczonym fałszywym ostrzem na grzbiecie. Delikatne wgłębienie na grzbiecie głowni pozwala na wygodne ułożenie palca podczas pracy.

Połączenie doskonałej stali, płaskiego szlifu i długiej krawędzi tnącej daje użytkownikowi robocze ostrze, które świetnie będzie sprawdzać się podczas cięcia wielu materiałów, a ostry jak szpilka czubek głowni umożliwi wykonanie precyzyjnych prac.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 105 mm
długość głowni – 86 mm
grubość głowni – 3 mm
długość całkowita – 190 mm
blokada – Frame Lock
materiał głowni – S35VN
wykończenie głowni – Stonewash
materiał rękojeści – 6AL4 Titanium
waga – 70 g

Kizer Splinter to folder doskonale nadający się na EDC, przy czym zarówno model ten będzie świetnie pasował jako dodatek do jeansów, tudzież elegancki folder do oficjalnego stroju. Kompaktowe rozmiary i rewelacyjnie niska waga pozwalają nosić wygodnie nóż przy sobie nawet przy letnim ubiorze.
Splinter sprzedawany jest w eleganckim pudełku prezentowym, zatem doskonale można wykorzystać go jako ciekawy podarunek dla pana bądź pani, gdyż model ten z uwagi na rozmiary i wygląd przypadnie do gustu również płci pięknej.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Kizer, a także z innymi modelami wiodących producentów.