Seria Natrix to projekt, który pojawił się na rynku w otoczce małego tarcia między dwoma amerykańskimi gigantami produkującymi noże, jednak to Kershaw przejął pierwsze skrzypce i wypuścił kilka wersji tego ciekawego modelu.
Natrix ukazał się w kilku wersjach kolorystycznych, a także w dwóch wielkościach, co dało użytkownikom możliwość wyboru modelu zgodnego z preferencjami. Dodam tutaj jeszcze, iż sam kształt noża jest wzorowany jest na modelu Zero Tolerance 0770.

Mini Natrix to nóż składany, który wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i bardzo niską wagą. Umiejętnie odchudzona konstrukcja rękojeści pozwoliła na zrezygnowanie całkowicie z jednego linera, a drugi został tylko w postaci szczątkowej, co oczywiście nie wpłynęło negatywnie ani na sztywność rękojeści, ani oczywiście na jej użytkowość, a za to zaowocowało znacznym spadkiem wagi.
Rękojeść foldera wykonana została z wesoło wyglądającego czerwonego G10 (G10 Red), w której znajduje się jeden liner (Sub-Frame lock) odpowiadający za blokowanie głowni w pozycji otwartej. Powierzchnia tworzywa otrzymała delikatną fakturę, a dodatkowe frezowania pozwalają na pewny i bezpieczny chwyt.

Aby noszenie Natrixa było maksymalnie wygodne, zastosowano przekładany klips Deep Carry, czyli nóż po włożeniu do kieszeni praktycznie cały w niej się chowa. Na krawędzi kieszeni pozostaje widoczny fragment klipsa, a całość bezpiecznie zostaje schowana przed niechcianymi spojrzeniami. Jak wspomniałem, klip możemy przełożyć na drugą stronę i zrobimy to dosłownie w kilka chwil przy pomocy odpowiednio dobranego śrubokręta typu torx.

Otwieranie głowni umożliwia popularny dzisiaj w wielu nożach Flipper, czyli płetwa. Naciśnięcie z odpowiednią siłą wystającego fragment głowni powoduje jej szybkie i płynne otwarcie, gdyż oś główna wyposażona została w dwa łożyska wspomagające pracę głowni (KVT ball bearings).

Niewielka, ale bardzo użytkowa głownia o profilu Drop Point posiada użytkowy płaski szlif, a jej powierzchnia została przełamana swego rodzaju zbroczem, które pozwoliło na nieznaczne zmniejszenie wagi.
Aby utrzymać ciekawą kolorystykę całego modelu, głownia otrzymała czarne wykończenie.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 91 mm
długość głowni – 71 mm
grubość głowni – 2,8 mm
długość całkowita – 161 mm
blokada – Sub-Frame lock
materiał głowni – 8Cr13MoV
wykończenie głowni – Black
materiał rękojeści – G10 Red
waga – 56 g

Kershaw Natrix w prezentowanej wersji to mały, bardzo leciutki nóż składany, który wyśmienicie nadaje się na lekkie EDC. Atutem Natrixa jest bardzo wygodna rękojeść, której wielkość pozwala na bezpieczny chwyt i operowanie. Głownia i jej pełny płaski szlif gwarantują świetne parametry cięcia, a dobrze wyprofilowany czubek pozwoli na precyzyjne prace, w tym np. wygodne cięcie materiałów na płaskiej powierzchni. Dodatkową atrakcją jest ciekawy kolor rękojeści, który czyni nóż wesołym i sympatycznym modelem.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych firmy Kershaw i nie tylko!

Źródło: zt.kaiusaltd.com