O japońskiej firmie Mcusta i jej produktach pisaliśmy wielokrotnie, jednak zawsze warto przedstawić kolejny ciekawy produkt tejże firmy.
Elite Black Micarta to piękny składany nóż, który doskonale wpisuje się w definicję noża do codziennego używania, posiadając dodatkowo elegancką linię i doskonałe materiały.

Mcusta wytrwale trzyma się sprawdzonych rozwiązań i materiałów, dlatego rękojeść noża to stalowe linery, na których znajdują się okładziny z czarnej jak smoła micarty. Micarta to len lub papier prasowany z żywicą. Twardsza niż drewno, a jednocześnie – po odpowiedniej polerce – bardzo do niego podobna z wyglądu. Całkowicie wodoodporna. Doskonały i efektowny materiał.
W prezentowanym modelu micarta została przeszlifowana tak, iż kojarzy się troszeczkę z rękojeściami japońskich mieczy, a co dodatkowo zaowocowało rewelacyjną przyczepnością do dłoni.
Długość rękojeści to 115 milimetrów, a więc jest to wielkość pozwalająca na wygodny i bezpieczny chwyt, a także wydajną pracę.
Blokada głowni to sprawdzony i doskonale sprawdzający się Liner Lock, który przy prawidłowym używaniu noża nie ma prawa nas zawieść.

Charakterystycznym elementem noży Mcusta jest ciekawie montowany, przekładalny klips, dzięki któremu nóż praktycznie całkowicie ginie w kieszeni.

Model Elite posiada głownię otwieraną przy pomocy otworu w głowni. Otwór jest na tyle duży, iż otwarcie noża nie stanowi problemu nawet gdy na rękach mamy rękawiczki.

Głownia o długości 94 milimetry posiada profil Spear Point, który świetnie sprawdzi się przy codziennych pracach. Profil ten pozwala zarówno na bezproblemowe przygotowanie posiłku, wygodną pracę w drewnie, w papierze czy tekturze. To po prostu kształt stworzony do pracy.

Głownia wykonana została ze stali proszkowej SPG2 zahartowanej na około 62 HRC, co daje użytkownikowi bardzo twarde i wytrzymałe ostrze. Grubość głowni to 2,8 milimetra, zatem przy odpowiednim naostrzeniu krawędź tnąca staje się ostra jak chirurgiczny skalpel.

Długość otwartego noża to 207 milimetrów, a waga całkowita to zaledwie 105 gramów. Niska waga pozwala włożyć nóż do kieszeni i dosłownie o nim zapomnieć.

Noże składane firmy Mcusta to już sprawdzona klasyka. Piękne kształty, doskonałe materiały i wzorowe wykonanie idą w parze z rewelacyjną użytkowością i niezawodnością. To po prostu fantastyczne noże, które doceni każdy miłośnik składanych noży, które w tym wypadku idealnie wpisują się w pojęcie męskiej biżuterii.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży firmy Mcusta, zarówno składanych, jak i rewelacyjnych noży kuchennych.