Nowoczesny kształt, intrygująca kolorystyka i swego rodzaju elegancja, to słowa idealnie opisujące ciekawy model od firmy Kershaw noszący nazwę Decibel.

Już pierwsze spojrzenie na nóż pozwala dostrzec w nim futurystyczną linię, a także ciekawą i niespotykaną kolorystykę rękojeści.
Ciemno szara rękojeść wykonana została z nierdzewnej stali, która pokryta została powłoką z węgloazotku tytanu (titanium carbo-nitride coating). Zabieg ten nadał całości bardzo eleganckiego wyglądu, który doskonale komponuje się z niebieskimi dodatkami jakimi są spacer i ozdobny pierścień wokół śruby głównej.

Ciekawym posunięciem było również wycięcie otworów w rękojeści, które nie wpłynęły na sztywność konstrukcji, a które nadają projektowi lekkości i oczywiście odejmują kilka gramów wagi.

Wysoko zamontowany przekładalny czarny klips również nie jest typowy, gdyż wykonano w nim nacięcia współgrające z całym projektem.

Głownię otwieramy klasycznym czarnym dwustronnym kołkiem, a dzięki zastosowaniu podkładek z teflonu proces ten jest szybki i płynny.
Blokada głowni to Frame Lock, gdzie elementem blokady jest cała cała okładzina (wykonana często z tytanu, bądź stali). Czoło okładziny wspiera się o tylną część głowni zapobiegając jej zamknięciu, a dłoń na rękojeści dodatkowo wzmacnia blokadę zapobiegając jej odchyleniu. Jest to bardzo popularna z uwagi na swoje bezpieczeństwo blokada, stosowana przez wiele firm produkujących noże składane.

Profil głowni to Wharncliffe z wyraźnie ściętym czubkiem. Wyraźny, ale nieduży brzuszek głowni gwarantuje nam świetne parametry cięcia, zwłaszcza przy zachowaniu niskiej grubości głowni i płaskim szlifie.

Sama głownia również została pokryta tą samą powłoką co elementy rękojeści (titanium carbo-nitride coating), dzięki czemu otwarty folder wygląda bardzo spójnie.

Dane techniczne:
długość rękojeści – 96 mm
długość głowni – 76 mm
grubość głowni – 2,9 mm
długość całkowita – 168 mm
blokada – Frame Lock
materiał głowni – 8Cr13MoV, powłoka z węgloazotku tytanu
materiał rękojeści – stal nierdzewna, powłoka z węgloazotku tytanu
waga – 83 g

Kershaw Decibel to folder odbiegający od klasycznych konstrukcji. Jego futurystyczny kształt rękojeści wraz ze świetnie dobraną głownią czynią z niego ciekawy nóż składany, idealnie nadający się na miejskie EDC. Wąska rękojeść idealnie układa się w kieszeni, a dyskretny czarny klips mocno trzyma nóż na swoim miejscu.
Decibel swoją nowoczesną linią świetnie będzie współgrać z takimi gadżetami jak smartfon, tablet, słuchawki, gdzie jego futurystyczny wygląd będzie stanowił uzupełnienie elektronicznych gadżetów. Można powiedzieć, iż jest to bardzo świeży i nowoczesny projekt, który przypadnie do gustu miłośnikom ciekawych rozwiązań.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży składanych!