Blunt Tip Sea Hunter to nóż przeznaczony do pracy w wodzie, zwłaszcza tam, gdzie potrzebne jest szybkie i niezawodne narzędzie, od którego może zależeć ludzkie życie.

Blunt to przede wszystkim idealne narzędzie do ciecia linek, sznurków oraz sieci rybackich, czyli ogólnie tego, co może nam zagrażać w swobodnym eksplorowaniu dna zbiornika wodnego.
Nóż wykonano z jednego kawałka nierdzewnej stali 420J2, która wyśmienicie radzi sobie z działaniami tak słodkiej, jak i słonej wody. Część stali zatopiona została w tworzywie sztucznym GFN (glass-filled nylon), które również jest odporne na wodę.
Profilowana rękojeść wykonana została z antypoślizgowego materiału i fluorescencyjnych wstawek, które pozwalają w razie sytuacji awaryjnej odnaleźć nóż pod wodą.
Długość rękojeści to około 100 milimetrów, które pozwalają na bezpieczny i wygodny uchwyt.

Głownia noża posiada bardzo ciekawy szlif, gdyż znajduje się on na trzech stronach, a sam nóż nie posiada klasycznego czubka. Jest to zabieg celowy i pozwala na uniknięcie sytuacji, gdy nurek podczas pracy mógłby przypadkowo wbić sobie ostrze we własne ciało.
Na jednej z trzech krawędzi tnących znajdują się ząbki, nadając głowni charakter Combo (głownia w części jest PLAIN, a w części SERRATED). Ząbki te zwiększają możliwości cięcia, zwłaszcza w spotkaniu z linkami z tworzywa sztucznego, materiałami, płachtami, itp.
Długość głowni to 96 milimetrów, a jej grubość to 3,2 milimetra.
Całkowita długość noża to 195 milimetrów, a jego waga to około 85 gramów.

Dodatkowym elementem na głowni jest podcinak, który umożliwia szybkie i energiczne odcięcie linki.

W komplecie z nożem znajduje się odpowiednio zaprojektowana i wykonana pochwa, pozwalająca na swobodne użytkowanie pod wodą. Wykonana ona została z odpornego na działania wody tworzywa sztucznego i jest doskonale dopasowana do noża, co uniemożliwia jego zgubienie.

Pochwa pozwala na użycie różnego sposobu montażu, począwszy od zamocowania zestawu np. na kamizelce ratunkowej, aż po wygodny montaż na łydce płetwonurka. W zestawie znajdują się również gumowe pasy, które doskonale sprawdzą się podczas montażu.

Blunt Tip Sea Hunter to na pewno nie jest nóż, który przyda nam się w standardowych „cywilnych” zastosowaniach. Jednak dla osób, które odkryły uroki nurkowania, albo pracują w ratunkowych służbach wodnych, nóż powinien stać się niezbędnym narzędziem.