W ofercie naszego sklepu znaleźć można wiele ciekawych noży składanych, które doskonale nadają się na EDC. Wśród nich są również takie, które dzięki użytym materiałom, a także ciekawej stylistyce świetnie będą pasować do oficjalnego stroju. Tutaj przyjrzymy się dwóm ciekawym pozycjom wykonanym przez firmę Browning.

Oba noże to dokłanie taka sama konstrukcja i różnią się tylko materiałami z jakich zostały wykonane.

Do wykonania pierwszego z nich użyto bardzo efektownego damastu, dzięki któremu nóż ten ma niepowtarzalny charakter.

Tak jak damast często spotyka się na głowniach noży, tak tutaj również rękojeść wykonana została z tego pięknego materiału. Dzięki temu głownia i rękojeść uzupełniają się nawzajem, tworząc ciekawą harmonię wzorów. Przy czym warto zauważyć, iż sam damast jest bardzo efektowny, gdyż utrzymany jest w szarej tonacji kolorystycznej.

Głownia o profilu drop point otwierana jest za pomocą kołka, który ozdobiony został dodatkowo wstawką z macicy perłowej. Ciekawym elementem jest logotyp firmy Browning, który został precyzyjne wycięty w samej głowni.

Na rękojeści znajduje się klips, dzięki któremu możemy nóż nosić zaczepiony o krawędź kieszeni. Klips został wypolerowany, dzięki czemu elegancko odbija się od całej konstrukcji nie starając się z nią konkurować.

Dodatkowym ozdobnikiem, któy można rzec zamyka piękną linię tego noża jest grzbiet, który zdobiony jest bardzo efektownym fileworkiem. Wygląda to bardzo elegancko.

Drugi model jest również ciekawy i wart bliższego przyjrzenia. Tym razem połączono kilka ciekawych materiałów i inny sposób wykończenia powierzchni.

Rękojeść to połączenie polerowanej na lustro stali i czarnej micarty, w której osadzono ozodobne motywy i logotyp firmy wycięty z macicy perłowej. Stalowy bolster dodatkowy ozdobiony został delikatnym rysunkiem, który przeniesiony został również na głownię.

Głownia noża została również wypolerowana na lustro i podobnie jak w poprzednim modelu, do jej otwarcia używamy kołka ze wstawką z macicy perłowej.

Na rękojeści również znajdziemy wypolerowany klips, który w tym wypadku stanowi uzupełnienie polerowanego bolstera.

Podobnie jak model z damastu, tutaj również grzbiet noża zdobi efektownie wyglądający filework.

Oba foldery robią duże wrażenie i można je zaliczyć do tzw. męskiej biżuterii, chociaż bez problemu odnajdą się również w damskiej torebce.

Doskonała mechanika, a także dbałość o estetykę zdecydowanie wyróżnia te noże, czyniąc z nich bardzo efektowne gadżety, nie umniejszając zarazem ich użytkowości.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z tymi ciekawymi nożami, a także z innymi modelami firmy Browning!