Ciekawy nóż od firmy Colt, który przypadnie do gustu każdemu, kto ceni legendarny „zapas mocy”.

Słowo SMALL w nazwie nie jest przypadkowe, bowiem nóż do olbrzymów nie należy. Jego całkowita długość to 180 milimetrów, z czego sama głownia mierzy około 80 milimetrów.
Jednak niech nie zmyli nikogo zarówno słowo SMALL, jak i wymiary. Ten nóż to mały łom, przy pomocy którego bez problemu będziemy mogli pruć blachę, batonować i robić wszystko to, czego normalnie nożem się nie robi. A wszystko dzięki jego sporej grubości, która wynosi 5,1 milimetra!!

Tak! To jest nóż dla tych, którzy używają noża dosłownie do wszystkiego! Bez problemu będziemy nim mogli ryć w tynku jak dłutem, robiąc rowki pod nową instalację elektryczną. Cięcie blachy, papy, płyt kartonowo-gipsowych, a nawet cięcie drutu nie będzie dla niego wyzwaniem.

Budowa noża to fulltang, czyli wykonany został z jednego kawałka stali, która spełnia również rolę rękojeści. Oczywiście rękojeść to nie jest goła stal, tylko mamy na niej dwa kawałki czarnego G10 przełożone czerwonym ozdobnym elementem.

Rękojeść  (długość 90 milimetrów) jest pękata i dzięki temu wygodna, gdyż dobrze wypełnia całą dłoń. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu dorobić do noża okładziny. Oryginalne okładki przykręcone są śrubami, których zdjęcie zajmuje dosłownie moment. A potem można popuścić wodzę fantacji i wykonać okładziny z micarty, drewna, kolorowego G10, poroża – co dusza zapragnie.

Ciekawa jest stal z której wykonano nóż, gdyż jest to stal wysokowęglowa. Dlatego całość pokryta została powłoką (Titanium Coated), która zabezpiecza przed korozją. Używając noża w mokrym środowisku warto pamiętać, by po pracy wytrzeć go do sucha. Jeżeli tego nie zrobimy istnieje ryzyko, iż na odkrytej krawędzi tnącej pojawią się małe plamki „rudej” korozji. Oczywiście nie jest to nic groźnego, jeżeli nóż jest używany, bowiem takie plamki znikną zaraz przy kolejnym używaniu.

No dobrze, dlaczego zatem nóż wykonano z takiej stali? Otóż stal wysokowęglowa świetnie trzyma parametry cięcia, a dodatkowo łatwo ją naostrzyć do stanu golenia. Podobną stal można spotkać również w znanych francuskich nożach Opinel i bardzo chwalona jest agresywność jej cięcia.

Do noża dołączona jest pochwa z nylonu. Prosta, ale doskonale spełniająca swoje zadanie. Nóż w niej siedzi pewnie, a dodatkowo podczas transportu zabezpieczony jest paskiem zapinanym na napę.

No tak, pewnie niektórzy się zastanawiają ile waży taki mały nóż wykonany z tak grubej stali. Cóż, nie jest to lekki nożyk, ale i nie jest jakoś super ciężki, gdyż jego waga to 171 gramów. Dużo, jak na nóż o takich rozmiarach, ale należy pamiętać, iż dostajemy za to naprawdę pancerną konstrukcję!!

Nóż Colt Knives Small Hunter to naprawdę mocne narzędzie, a dodatkowym atutem jest jego bardzo przystępna cena.

Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą noży!